Combinatie van aalwormen

De aanpak van het controleren van slakken organisch varieert van de wetenschappelijke naar de bizarre. In de afgelopen lente werkte ik een beller naar een radiostation waar ik naar binnen kwam en vertelde ons (en het grootste deel van de zuidoostelijke hoek van Engeland) dat ze geen chemicaliën wilde gebruiken, dus ging ze ’s nachts in haar badjas en Slippers en halverwege (met een groot aantal secateurs) elke slak die ze in haar tuin heeft gevonden.

De aanpak die momenteel snelste momentum oplevert, is een methode waarbij een vorm van biologische bestrijding wordt gebruikt die een combinatie van aalwormen en bacteriën samen brengt. De randgrond wordt natgemaakt (in de warme maanden, aangezien de aalwurmen niet in een koude natte bodem kunnen gedijen) met een oplossing die microscopische aalwormen bevat, die door de grond wikkelen tot ze in contact komen met levende slakken. Deze aalwormen komen de slak binnen en maken hun weg in de buik, waar de bacteriën die ze dragen is vrijgegeven en ervoor zorgt dat de slak van septicemie af sterft. Aangezien dit gebeurt, vermenigvuldigen de eelwormen en reizen van het lijk op zoek naar meer slakken. Wanneer de slak populatie sterft, sterven de aalwormen en bacteriën ook door een gebrek aan geschikte gastheren – ze kunnen niet op een ander organisme leven.

Ja, het klinkt revolterend – maar is het erger dan in half met secateurs gesneden?